Sjele dvije plavuše na klupu u parku i zapričale se, kad jedna pokaže rukom na dva tipa koji im prilaze:
- Joooj, vidi ovu dvojicu... lijevi mi je suprug, desni ljubavnik.
Druga plavuša pogleda i začuđeno ispali: - Zanimljivo... meni je obrnuto!?

Sport - datum: 2019-05-17 PRVA FUTSAL CRNOGORSKA LIGA – 21. KOLO Derbi Mojkovčanima
Titograd – Brskovo 0:1 (0:0)
Dvorana: „Verde“. Gledalaca: 20. Sudije: Vladimir Šaković (Podorica) i Milosav Dragović (Budva). Strijelac: M. Vučetić u 39. minutu. Žuti kartoni: Vidaković, Ćorić, Radulović (Brskovo).
TITOGRAD: Despotović, Drašković, Durutović, Novović, Barović, Bajović, Obradović, Miličić, Adžić.
BRSKOVO: D. Vučetić, Radulović, N. Minić, Ćorović, B. Minić, Ivanović, Milačić, Zejak, M. Vučetić, Ćorić, Radonjić, Vidaković.
Derbi između Titograda i Mojkovca pripao je gostima sa sjevera. Do tri boda i potvrde drugog mjesta, sastav Brskova stigao je u poslednjim trenucima susreta, a mrežu domaćih pogodio je Mileta Vučetić.
Ekipi Titograda ovo je prvi poraz u sezoni, ali se on neće odraziti na konačan plasman. Sastav trenera Zorana Milaševića u plej of će sa pozicije broj jedan.

Berane - Studentski dom 4:1 (1:1)
Sportski centar u Beranama. Gledalaca: 100. Sudije: Saša Goranović (Nikšić) i Žarko Markuš (Podgorica). Strijelci: Dubak u 13, Ćulafić u 21. i 40. i A. Bojović u 36. za Berane, a Femić u 4. minutu za Studentski dom.
BERANE: Asanović, A. Bojović, V. Bojović, Dubak, Milanović, Radunović, Vučetić, Ćulafić, Lutovac, Čojbašić.
STUDENTSKI DOM: Boljević, Gojačanin, Popović, N. Konatar, Femić, S. Konatar, J. Konatar, Koprivica.
Utakmicom protiv Studentskom doma i pobjedom od 4:1, Beranci su potvrdili da su jedna od najboljih ekipa u ligi.M.N.

Gorštak - Bajo Pivljanin 2:4 (1:2)
Sportski centar u Kolašinu. Gledalaca: 50. Sudije: Branko Stanić (Bijelo Polje) i Esad Gugač (Bijelo Polje). Strijelci: Zeković u 3. i Bulatović u 22. za Gorštak, a Dondić u 6, Kandić u 20. i Vuković u 21 i 27. minutu za Bajo Pivljanin.
GORŠTAK: Kljajić, Labović, Marković, Vukićević, Golubović, Zeković, Drašković, Živković, Miladinović, Bulatović, Dukić.
BAJO PIVLjANIN: Suknović, Delić, Ristić, Vuković, Ćalasan, Kandić, Maltez, Dondić.
Iako sa samo jednim igračem na klupi, gosti su uspjeli boljom i efikasnijom igrom da stignu do pobjede.M.N.

Cezar – Nikšić 5:4 (1:2)
Dvorana Mediteranskog sportskog centra u Budvi. Gledalaca: 200. Sudije: Veljko Bošković (Bijelo Polje) i Dražen Vukčević (Podgorica). Strijelci: Jakovljević u 7, 24. i 27, Janjušević u 29. i Spalević u 38. za Cezar, a Gurzaković (autogol) u 6, Krunić u 17. i 39. i Vuković u 39. minutu za Nikšić. Žuti kartoni: Vuković, Bečanović (Nikšić). Crveni karton: Bošković (Nikšić) u 39. minutu.
CEZAR: Husar, Koprivica, Gurzaković, Vuletić, Damjanović, Jakovljević, Janjušević, Tomašević, Vulanović, Radnjić, Gagović, Spalević.
NIKŠIĆ: Barović, Ćirković, Perošević, Bošković, Vuković, Tošić, Bečanović, Perović, Durutović, Krunić, Mašulović, Pejović, Nikolić.
Odličan meč viđen je u Budvi, gdje je Cezar u duelu sa Nikšićem osvojio važne bodove u borbi za plej-of. Buvani su do trijumfa došli nakon bolje igre u drugom poluvremenu, kada su predvođeni sjajnim Draganom Jakovljevićem do preokreta.D.P.

Vojska Crne Gore – Mirabile moda 10:6 (6:2)
Sala Policijske akademije u Danilovgradu. Gledalaca: 20. Sudije: Želimir Anđelić (Podgorica) i Radovan Bobičić (Danilovgrad). Strijelci: Marković u 3, 22. i 24, Radulović u 5, Lakčević u 14. i 24, Mugoša u 16, 18. i 32. i Zindović u 19. za Vojsku Crne Gore, a Božović u 5, Dukić u 11, Pejurić u 19. i 24, Vučinić u 23. i Vučković u 33. minutu za Mirabile modu.
VOJSKA CRNE GORE: Zogović, Baltić, Zindović, Mugoša, Lakčević, Radulović, Drobnjak, Nikolić, Pušonja, Marković, Gardašević.
MIRABILE MODA: Savić, Sekulić, Đurković, Nikolić, Pejurić, Dukić, Božović, Miranović, Mirković, Ćipranić, Vučković, Vučinić.
Prava goleada viđena je u duelu Vojske i Mirabile mode. Slavili su domaćini sa 10:6, a po tri pogotka postigli su Luka Marković i Ivan Mugoša.

Dukić za istoriju
Vjekoslav Dukić je ušao u istoriju futsala u Crnoj Gori. Prvi čovjek Mirabile mode, a ujedno i igrač ovog tima, postigao je gol u meču sa Vojskom Crne Gore i tako postao najstariji strijelac otkako se igra Prva futsal liga.
Do ovog pogotka, Dukić je došao sa 53 godine, jednim mjesecom i pet dana, a srušio je rekord koji je trajao skoro četiri godine. Do sada ga je držao Dejan Junčaj iz Katara, koji je 2015. godine u duelu sa Mirabile modom postigao gol sa 52 godine jedanaest mjeseci i pet dana.